ZMIANY – EGZAMIN DLA KANDYDATÓW NA KIERUNEK LEKARSKI MON

Kandydaci,

Informujemy, że zgodnie z Uchwałą nr 32/XII/2014 Senatu Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Gen. Tadeusza Kościuszki z dnia 16 grudnia 2014r w sprawie: nowelizacji warunków i trybu przyjmowania kandydatów w pierwszym etapie kwalifikacji na pierwszy rok studiów stacjonarnych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w ramach limitu miejsc Ministra Obrony Narodowej w charakterze kandydata na żołnierza zawodowego w roku akademickim 2015/2016 – kandydaci na kierunek lekarski w ramach MON na Uniwersytet Medyczny w Łodzi muszą legitymować się maturą z języka angielskiego. Osoby, które nie będą posiadać matury z ww. języka będą musiały podejść do testu znajomości w formie pisemnej.

Informacje ogólne:

– egzamin będzie odbywać się we Wrocławiu (termin zostanie opublikowany wkrótce);

– egzamin z języka angielskiego odbywa się na poziomie B1 (Common European Framework);

– egzamin składa się z testu wielokrotnego wyboru i obejmuje ocenę znajomości języka angielskiego kandydata w zakresie materiału leksykalno-gramatycznego;

– test zawiera 100 pytań z czterema wariantami odpowiedzi. Zadaniem egzaminowanego jest wskazanie poprawnej odpowiedzi. Za prawidłowe rozwiązanie testu można uzyskać w sumie 100 punktów (po 1 pkt za poprawną odpowiedź);

– czas przeprowadzenia egzaminu – 120 minut;

– warunkiem pozytywnego zaliczenie testu znajomości języka angielskiego jest uzyskanie co najmniej 40 punktów. Poniżej wskazanej punktacji kandydat uzyskuje „0” punktów.

Następuje również zmiana z ważnością dokumentu z Krajowego Rejestru Karnego. Dokument ten ważny jest po zmianie tylko 30 dni !!

ZASADY REKRUTACJI NA UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM W ŁODZI NIE ULEGAJĄ ZMIANOM!! WYMAGANE JEST POSIADANIE MATURY Z DWÓCH PRZEDMIOTÓW NA ROZSZERZENIU Z CZTERECH DO WYBORU: BIOLOGIA, CHEMIA, FIZYKA, MATEMATYKA

Opublikowano: 19 stycznia 2015