„Zasmakuj studiowania w Łodzi” edycja jesienna dla kadry dydaktycznej i ambasadorów opinii

Od piątku do niedzieli (22-24.09) 24 dyrektorów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z trzech  województw wizytowało łódzkie uczelnie w ramach kolejnej akcji „Zasmakuj studiowania w Łodzi”.

Tym razem w ramach akcji Łódź odwiedzili przedstawiciele: Wielunia, Wrocławia, Łowicza, Skierniewic, Kutna, Kielc, Lubina, Legnicy i Sycowa.

Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w piątek zwiedzali MOLecoLAB. Gości powitali przedstawiciele uczelni: mgr Paweł Zawieja – Z-ca Kanclerza ds. Organizacji i Rozwoju, prof. Ireneusz Majsterek – Dyrektor MOLecoLAB, mgr Tomasz Pytel – LAB Manager MOLecoLAB oraz Joanna Milczarek – Dyrektor Biura Promocji.

Po oficjalnym powitaniu oraz przedstawieniu oferty edukacyjnej naszej uczelni przedstawiciele szkół, udali się na zwiedzanie wszystkich laboratoriów MOLecoLAB, gdzie na własne oczy mogli zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt. Swoje laboratoria udostępnili nam:

• dr n. med. Jacek Kabziński – Laboratorium Badań Chorób Cywilizacyjnych
  • mgr Maciej Skrzypek – Laboratorium Skuteczności i Bezpieczeństwa Leków
  • dr n. biol. Anna Macieja – Laboratorium Analizy i Materiałów Biomedycznych
  • dr n. biol. Karolina Przybyłowska-Sygut – Laboratorium Analizy i Materiałów Biomedycznych
  • dr n. med. Wioletta Rozpędek-Kamińska – Laboratorium Technologii Medycznych Clean Room.

Oprócz naszej uczelni nauczyciele odwiedzili także Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Łódzki. Wieczorem zaplanowano dla nich uroczystą kolację a w kolejnych dniach poznawali nasze miasto i mogli zapoznać się z jego bogatą ofertą kulturalną.

Za gościnę chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu prof. Ireneuszowi Majsterkowi. Podziękowania należą się również Miastu Łódź za kolejną edycję „Zasmakuj studiowania w Łodzi” oraz możliwość współorganizowania tego cieszącego się coraz większą popularnością i rozrastającego na kolejne województwa, projektu.

Zasmakuj studiowania w Łodzi to cykl eventów zachęcających do studiowania w Łodzi, podczas których przedstawiciele najlepszych szkół średnich z różnych województw mogą osobiście sprawdzić i poczuć jak studiuje się w Łodzi. W latach 2017-2023 w 13 edycjach projektu udział wzięło prawie 400 uczniów i 90 nauczycieli.

Opublikowano: 25 września 2023