Kandydacie,
jeśli nie posiadasz jednego z wymaganych dokumentów potwierdzających znajomość języka polskiego na poziomie min B2, możesz przystąpić do poświadczenia języka polskiego organizowanego przez UM w Łodzi.
Uniwersytet honoruje następujące dokumenty:
?świadectwa dojrzałości lub świadectwa dojrzałości i zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego, w ramach którego kandydat uzyskał pozytywną ocenę z egzaminu z języka polskiego;
?certyfikaty znajomości języka polskiego wydane przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego;
?zaświadczenia potwierdzające ukończenie rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim wydane przez jednostkę wyznaczoną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Jeśli chcesz przystąpić do poświadczenia, zaloguj się na swoje indywidualne konto rekrutacyjne i wybierz jeden z dostępnych terminów.
UWAGA! Termin oraz godzina poświadczenia po dokonania zapisu pozostają niezmienne. Zgodnie z obowiązującym harmonogramem zapisy trwają od 1 lipca do 20 lipca 2020r.
Informacje o poświadczeniu:
- Poświadczenie języka polskiego będzie składać się z dwóch części – pisemnej i ustnej.
- Część pisemna poświadczenia polega na rozwiązaniu w czasie 30 minut testu w arkuszu elektronicznym, który składa się z 60 pytań. Kandydat może uzyskać z tej części maksymalnie 60 punktów.
- Część ustna poświadczenia polega na zreferowaniu tekstu i wyrażeniu opinii na zadany temat, który kandydat dostaje do zapoznania się oraz na udzieleniu odpowiedzi na pytanie o charakterze ogólnym. Część ustna poświadczenia trwa nie dłużej niż 30 minut. Kandydat może uzyskać z tej części maksymalnie 40 punktów.
- Do uzyskania zaliczenia poświadczenia wymagane jest uzyskanie 60% punktów z każdej z części tj. odpowiednio co najmniej 36 punktów z części pisemnej i co najmniej 24 punktów z części ustnej.