UMED w czołówce uczelni publicznych wg Ranking Perspektywy 2023

Poznaliśmy wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023. W rankingu akademickich uczelni publicznych Uniwersytet Medyczny w Łodzi zajął w tym roku 11. miejsce. Uczelnia została wysoko oceniona w kategorii efektywność naukowa -3. miejsce oraz publikacje – 4 miejsce.

Odnotowaliśmy niewielki spadek w stosunku do ubiegłego roku. Patrząc jednak na uczelnie, które nas w tegorocznej edycji wyprzedziły i na te które są tuż za nami dostrzegamy naprawdę niewielkie różnice. To powinno być dla nas sygnałem ostrzegawczym i motywacją do działania. Nadal jednak jesteśmy w czołówce uczelni publicznych w Polsce i to jest powód do zadowolenia – mówi prof. Radzisław Kordek, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Wzorem lat ubiegłych Kapituła Rankingu ogłosiła również wyniki Rankingu Kierunków Studiów, w którym dane kierunki oceniane są pod względem m.in. potencjału akademickiego (kategoria naukowa), potencjału dydaktycznego (akredytacje, jakość przyjętych na studia), potencjału naukowego (publikacje, cytowalność, FWCI, FWVI), umiędzynarodowienie (publikacje we współpracy zagranicznej, studenci zagraniczni) kryteria dodatkowe (np. wyniki egzaminów państwowych).

Miło nam poinformować, że kierunek kosmetologia został uznany za najlepszy w kraju, a wysokie miejsce zajęły również

• ratownictwo medyczne – 2 miejsce
  • zdrowie publiczne – 3. Miejsce
  • pielęgniarstwo – 3. Miejsce