ŁÓDŹ AKADEMICKA NA SALONACH MATURZYSTÓW

Po raz pierwszy w historii na Salonie Maturzystów pojawi się wspólne stoisko Miasta Łodzi oraz trzech wiodących łódzkich uczelni publicznych: Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej, na którym zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta Łodzi Akademickiej pod hasłem „Study in Łódź”.

Ostatniego dnia sierpnia w Stajni Jednorożców odbył się briefing prasowy promujący wspólną inicjatywę Łodzi Akademickiej. Udział w nim wzięli wszyscy współorganizatorzy tej inicjatywy: Adam Pustelnik – Pierwszy Wiceprezydent Łodzi, prof. Lucyna Woźniak – Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. Elżbieta Żądzińska – Rektor Uniwersytetu Łódzkiego oraz prof. Krzysztof Jóźwik – Rektor Politechniki Łódzkiej.

Przedstawiciele uczelni i Miasta chcą zachęcić młodych ludzi do studiowania w Łodzi oraz wiązania swojej przyszłości z Łodzią poprzez wspieranie rozwoju kariery zawodowej łódzkich studentów, a tym samym zapewniania lokalnym firmom wysoko wykwalifikowanej kadry. Chcemy wspólnie budować tożsamość naszego miasta poprzez tworzenie wysokiej jakości społeczności akademickiej, a w przyszłości mieszkańców Łodzi, w myśli idei miasta współtworzonego. Pokazując różnorodność, interdyscyplinarność i otwartość, a także podejmując wspólne inicjatywy, takie jak obecność Miasta z kluczowymi uczelniami pod przysłowiowym „jednym dachem” na największym promocyjnym wydarzeniu edukacyjnym w Polsce pragniemy rozwijać potencjał Łodzi jako miasta akademickiego, wyróżniającego się na tle innych ośrodków.

O tym, że Łódź to przyjazne i fajne miasto, w którym warto studiować, żyć i pracować będzie się można przekonać podczas Salonów w 5 największych ośrodkach akademickich w kraju:

• Lublin – 5-6 września (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
  • Wrocław – 12-13 września (Politechnika Wrocławska)
  • Warszawa – 14-15 września (Politechnika Warszawska)
  • Łódź – 21-22 września (Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania)
  • Poznań – 26-27 września (Politechnika Poznańska)

Salony Maturzystów Perspektywy od 17 już lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, ich rodziców i nauczycieli.  Każdorazowo w każdym Salonie uczestniczy od 3 do 5 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych, a wśród wystawców znajdują się wszystkie wiodące uczelnie w kraju. Wrzesień, który nieodłącznie kojarzy się ze szkołą, jest idealnym momentem na zorganizowanie kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2023, także dlatego, że do końca tego miesiąca uczniowie ostatnich klas szkół średnich mają czas na złożenie deklaracji maturalnych.

Prof. dr hab. n. med. Lucyna Woźniak, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Medycznego w ŁodziPrawie 50 tys. studentów uczelni publicznych w Łodzi nie może się mylić. Łódź była, jest i będzie miastem akademickim. Mamy bardzo szeroką ofertę dla kandydatów, a łódzkie uczelnie oferują doskonałe warunki studiowania – znakomita kadra naukowa, nowoczesne akademiki, multimedialne sale wykładowe. A wszystkich, którzy swoją przyszłość wiążą z naukami medycznymi lub naukami o zdrowiu zapraszam do Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zapraszamy już dziś na nasze stoisko!

Opublikowano: 6 września 2023