Kolejna edycja „Zasmakuj Studiowania w Łodzi”

W miniony weekend odbyła się pierwsza w tym roku edycja akcji „Zasmakuj studiowania w Łodzi”. Projekt ten, to cykl wydarzeń zachęcających do studiowania w Łodzi, podczas których uczniowie najlepszych szkół średnich z województwa łódzkiego mogą osobiście sprawdzić i poczuć jak studiuje się w Łodzi.

30 najlepszych uczniowie z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim oraz I LO im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie w ramach akcji zwiedziło trzy łódzkie uczelnie: Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Łódzki oraz Politechnikę Łódzką. Wydarzenie rozpoczęło się w najnowszym kompleksie laboratoryjnym na Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie młodzież powitał gospodarz MOLecoLABu prof. Ireneusz Majsterek oraz prof. Tomasz Kostka – Prorektor ds. Kształcenia.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było „Life Science”.

Zasmakuj studiowania w Łodzi to cykl wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi, zachęcających do podejmowania studiów na łódzkich uczelniach, podczas których uczniowie najlepszych szkół średnich z województwa łódzkiego, mogą przez chwilę poczuć się studentami. Podczas 3-dniowej wycieczki do Łodzi młodzi ludzie uczestniczą w zajęciach tematycznych związanych z ich zainteresowaniami – na uczelniach oraz w firmach. W ramach akcji Zasmakuj studiowania w Łodzi organizowane są też pobyty dla dyrektorów szkół, nauczycieli oraz pedagogów.

Opublikowano: 14 marca 2023