Jesienne zajęcia w ramach „UMED edukuje”

Start roku akademickiego jeszcze przed nami, ale w ramach projektu „UMED edukuje” już działamy!

Wrzesień to czas spotkań naszych uczestników z tematem genetyki. Podczas zajęć mają oni okazję poznać podstawowe metody cytogenetyczne badania chromosomów, techniki biologii molekularnej oraz ich praktyczne wykorzystanie w procesie diagnostycznym. Dzisiaj w laboratoriach Zakładu Genetyki Klinicznej gościli uczniowie I LO w Wieluniu.

W zajęciach projektu „UMED edukuje” uczestniczą uczniowie 5 szkół średnich z klas II i III o profilu biologiczno-chemicznym: I LO w Łowiczu, I LO w Pabianicach, I LO w Piotrkowie Trybunalskim, I LO w Wieluniu oraz Samorządowego LO w Zgierzu. Projekt obejmuje 3 edycje po 2 semestry, każda edycja to nowa grupa uczestników.

W poprzednim semestrze odbyły się zajęcia w ramach trzech pierwszych bloków – „Jak zostać farmaceutą?”, „ABC anatomii” oraz „Nauki o zdrowiu”. Przed nami jeszcze warsztaty „Wyceluj w karierę” z Akademickim Biurem Karier, a w kolejnym roku kalendarzowym przywitamy w naszych murach nową grupę uczniów.

Opublikowano: 24 września 2019