Podsumowanie pierwszego etapu rekrutacji!

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 na studia stacjonarne jednolite magisterskie w Uniwersytecie Medycznym Łodzi tj. na kierunki: analityka medyczna, farmacja, fizjoterapia, lekarsko-dentystyczny, lekarski, lekarski (w ramach limitu MON) oraz techniki dentystyczne (studia I stopnia).

Liczba aplikacji on-line wyniosła prawie 15 tys., a ponad 11 tys. kandydatów dokonało opłaty rekrutacyjnej.

 

KANDYDACI RAZEM*

2018 2019
 

17672**

 

12470***

 

15330**

 

11005***

* podsumowanie po pierwszym etapie rekrutacji

** aplikacje on-line – kandydaci, którzy dokonali rejestracji w systemie

*** kandydaci, którzy dokonali rejestracji w systemie i dokonali opłaty rekrutacyjnej (na dzień 12 lipca)

W statystykach od lat przoduje kierunek lekarsko-dentystyczny. W tym roku o jedno miejsce na stomatologii ubiegało się prawie 14 osób. Niezmienną popularnością cieszą się kierunki lekarskie, a także unikatowe studia prowadzone w ramach umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej, na których w tym roku limit miejsc wyniósł 150 (o 30 więcej niż w ubiegłym roku). Największa zmiana w tegorocznej rekrutacji dotyczy kierunku lekarskiego. Zgodnie
z wymogami nowej ustawy połączyliśmy kształcenie na kierunkach lekarskich, na które prowadzona jest jedna rekrutacja.

Limit przyjęć na studia medyczne w roku 2019 wynosi 520 osób. W wyniku reformy szkolnictwa wyższego od tego roku nabór prowadzony jest tylko na jeden kierunek lekarski, ale to nie oznacza, że szanse studiowania w naszej uczelni spadły. Oferujemy liczbę miejsc na poziomie podobnym do lat ubiegłych, a nawet o 10 miejsc więcej – mówi prof. Tomasz Kostka, Prorektor ds. Kształcenia UM w Łodzi.

STUDIA STACJONARNE VII 2018 VII 2019
Kierunek limit

miejsc

 na 1 miejsce limit miejsc na 1 miejsce
analityka medyczna 52 8,5 53 7,1
farmacja 147 6,7 175 3,6
fizjoterapia 180 4 180 3,2
lekarsko-dentystyczny 120 14,3 120 13,6
techniki dentystyczne (I stopień) 48 2,4 48 2,3
lekarski* 520 7,9
lekarski (MON) 120 3 150 4,5

*w roku akademickim 2019/2020 rekrutacja prowadzona jest na jeden kierunek lekarski – zgodnie z wymogami Ustawy 2.0.

Z roku na rok wśród chętnych do studiowania w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi jest więcej laureatów i finalistów olimpiad, których do wyboru uczelni przekonuje nie tylko wysoka jakość kształcenia, ale także specjalnie przygotowany pakiet korzyści – dla laureatów przygotowano stypendia (min. 600 zł miesięcznie), zniżki w opłatach za akademik (do 50%), Indywidualny Tok Studiów, czy dodatkowy lektorat językowy.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zapewnia doskonałe warunki studiowania, a przyszli lekarze i dentyści kształcą się w nowoczesnych wnętrzach Centrum Dydaktycznego, wyposażonego w przestronne sale dydaktyczne, multimedialne laboratoria czy sale fantomowe czy Katedry Anatomii z najnowocześniejszym systemem wizyjnym czy stołem wizualizacyjnym. Na nowoprzyjętych studentów czeka również najlepiej wyposażone w kraju Centrum Symulacji Medycznych, w którym w symulowanych warunkach klinicznych, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, przyszli lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni zdobywają praktyczne umiejętności i uczą się pracy zespołowej.

Uczelnia wprowadza udogodnienia ułatwiające kandydatom proces rekrutacyjny – intuicyjny system rejestracji, płatności on-line, aplikacja na telefon czy Wirtualny Asystent – dedykowane narzędzie, która odpowiada na pytania zarówno związane z procesem rekrutacji, jak i samymi studiami.

Rekrutacja na Uniwersytet Medyczny w Łodzi nadal trwa. Do 16 lipca można rejestrować się na studia niestacjonarne jednolite magisterskie (kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja) oraz studia I stopnia (kierunki: biotechnologia, elektroradiologia, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne, ratownictwo medyczne). Szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz dodatkowe informacje znajdują się w naszym serwisie rekrutacyjnym – www.rekrutacja.umed.lodz.pl.

Opublikowano: 16 lipca 2019