Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

10 stycznia 2019 r. w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów absolwentom rocznika 2017/2018 Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, kierunku lekarskiego i fizjoterapii.

Dyplomy otrzymało 194 absolwentów kierunku lekarskiego, w tym 69 lekarzy oficerów oraz 127 absolwentów I stopnia i 84 absolwentów II stopnia kierunku fizjoterapia.

Uroczystość poprowadził Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, Profesor Jurek Olszewski w towarzystwie władz uczelni, w tym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Profesora Radzisława Kordka. W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in.:

• Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, reprezentujący prof. Zbigniewa Rau Wojewodę Łódzkiego,
  • Wiceprezydent Miasta Łodzi,  Adam Wieczorek
  • Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia, dr Aurelia Ostrowska
  • Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA, Przemysław Andrzejak
  • Dziekan Wydział Nauk o Bezpieczeństwie płk. dr hab. inż. Witalis Pellowski, reprezentujący gen. Dariusza Skorupkę Rektora – Komendanta Akademii Wojsk Lądowych
  • Komendant Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego płk lek. Zbigniew Aszkielaniec,
  • Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wojskowej Izby Lekarskiej, lek. Artur Płachta
  • Wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej, dr  Łukasz Jasek
  • Sekretarz Okręgowej Rady Lekarskiej, lek. Mateusz Kowalczyk
  • Proboszcz Parafii Wojskowej pw. św. Jerzego w Łodzi ks. płk Grzegorz Krupski,
  • mgr Elżbieta Juszczak, reprezentująca Krajową Radę Fizjoterapeutów z województwa łódzkiego,
  • Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Tradycji Wojskowej Akademii Medycznej i Wojskowej Służby Zdrowia, Płk. Dr Czesław Marmura

Ważnym elementem uroczystości były tradycyjne przemówienia absolwentów kierunku lekarskiego i fizjoterapii. Galę uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pod kierownictwem prof. Anny Domańskiej.

Wszystkim naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów na ścieżce kariery zawodowej!

Opublikowano: 12 stycznia 2019