Uniwersytet Medyczny w Łodzi rozszerzył program liceów patronackich o kolejną szkołę

20 marca w Rektoracie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi JM Rektor prof. Radzisław Kordek podpisał porozumienie, dzięki któremu w poczet naszych szkół patronackich wpisało się Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie.

Liceum w Kutnie to szkoła, która oferuje nowoczesną, prestiżową edukację na poziomie ponadgimnazjalnym. Jego oferta adresowana jest do uczniów zdolnych, ambitnych, świadomych swoich możliwości, pragnących rozwinąć swoje zainteresowania i zdobyć gruntowne wykształcenie.
Władze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi liczą, że współpraca ze szkołą pozwoli zwiększyć zainteresowanie uczniów naukami medycznymi i zachęci ich do podjęcia studiów na naszej Uczelni.

To już dziewiąty rok z rzędu współpracy naszej Alma Mater z najlepszymi szkołami ponadgimnazjalnymi w Łodzi i regionie. W ramach patronatu organizujemy młodzieży wykłady i zajęcia laboratoryjne, prezentujemy nowoczesną aparaturę i najnowsze metody diagnostyczne aktualnie stosowane w medycynie. Zarażamy pasją do nauki kolejne pokolenia młodych, zdolnych ludzi i pomagamy im się rozwijać i poszerzać horyzonty. Jesteśmy dumni z naszych młodych podopiecznych, cały czas staramy się zwiększyć ich wiedzę oraz podnieść świadomość na temat zachowań prozdrowotnych, a także pomóc im dostać się na wymarzone studia.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie to ósma szkoła, z którą nawiązaliśmy współpracę. Pod opieką Uczelni są jeszcze: I LO im. M. Kopernika w Łodzi, III LO im. T. Kościuszki w Łodzi, XVIII LO im. J. Śniadeckiego w Łodzi, XXVI LO im. K. K. Baczyńskiego, XXXIII LO im. Armii Krajowej w Łodzi, Publiczne LO Uniwersytetu Łódzkiego i Katolickie LO OO. Bernardynów.

Opublikowano: 23 marca 2018