Uniwersytet Medyczny w Łodzi na XIX Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki

W tym roku Festiwalowi przyświecało hasło – „Człowiek – Wiedza – Innowacje”.

W ramach XIX Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w dniu 12 kwietnia w Centrum Symulacji Medycznych odbył się Dzień z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Do CKD od samego rana zawitały liczne grupy dzieci,  młodzieży i dorosłych. Każdy z zainteresowanych mógł w tym dniu wziąć udział w jednym z trzech przygotowanych warsztatów. Pierwsze zajęcia prowadziło SKN Symulacji Medycznych wraz z SKN Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej. Studenci oprowadzali i opowiadali o Centrum Symulacji, uczyli podstaw udzielania pierwszej pomocy oraz odkrywali tajemnice ludzkiego ciała podczas zajęć związanych z podstawami badania USG. Drugie zajęcia przygotowali studenci z SKN Wideoskopii Medycznej z projektami LaparoSpoko i UltraSpokoGrafia. Młodzież mogła potrenować zręczność w technikach endoskopowych a także samodzielnie wykonać biopsję. Ostatnimi z zaproponowanych w tym dniu warsztatach był kurs szycia chirurgicznego. Przygotowali go i przeprowadzili studenci z Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny Laboratoryjnej IFMSA- Poland Oddział Łódź.

Dziękujemy bardzo Centrum Symulacji Medycznych za gościnę a wszystkim studentom przygotowującym i prowadzącym zajęcia za niesamowite wrażenia.

Opublikowano: 15 kwietnia 2019