Uniwersytet Medyczny w Łodzi liderem publikacji naukowych 2015 w rankingu Perspektyw

W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2015 Uniwersytet Medyczny w Łodzi zwyciężył w kategorii publikacje naukowe. Drugi rok z rzędu cieszymy się tytułem lidera publikacji naukowych.

Ważnym elementem strategii rozwoju uczelni jest wspieranie zespołów i grup badawczych w budowaniu specjalistycznych kompetencji oraz w prowadzaniu badań interdyscyplinarnych – podkreśla prof. dr hab. n. med. Paweł Górski, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. – Przyjęta strategia przynosi efekty, a najlepszym przykładem są publikacje w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych.

Nasza uczelnia utrzymała także wysoką pozycję w rankingu ogólnopolskim i uczelni medycznych zajmując kolejno 17. i 6. miejsce.

Więcej informacji: http://www.perspektywy.pl/RSW2015/ranking-uczelni-akademickich/ranking-wg-grup-kryteriow/publikacje-naukowe/wspierac-najlepszych-i-najefektywniejszych

Opublikowano: 12 czerwca 2015