Uniwersytet Medyczny w Łodzi kolejny raz w pierwszej 10-tce najlepszych polskich uczelni

W najnowszym rankingu szkół wyższych (wg. indeksu Hirscha), opublikowanym w tygodniku „Polityka”, Uniwersytet Medyczny w Łodzi kolejny raz znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich uczelni. W czołówce zestawienia znalazły się tylko dwie uczelnie medyczne, a nasz Uniwersytet odnotował najlepszy wynik spośród łódzkich szkół wyższych.

Ranking tygodnika „Polityka” oparty jest na indeksie Hirscha – parametrze stosowanym do oceny jakości dorobku naukowego.

Twórcy klasyfikacji tak komentują przygotowane zestawienie: „Jakość badań naukowych nie da się zmierzyć za pomocą jednego indeksu, bo zależy od zbyt wielu niemierzalnych czynników. Złożoność pomiaru nie może być jednak argumentem przeciwko próbom oceny – nasze życie w coraz większym stopniu zależy od nauki. Dobrej Nauki.”

Pełne zestawienie:

Ranking uczelni – Polityka.pl