IV edycja konkursu granty UMEDu rozstrzygnięta!

Program „Granty UMEDu” ma na celu wyłonienie i dofinansowanie najciekawszych projektów badawczych, prowadzonych przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Organizowany jest przez Studenckie Towarzystwo Naukowe UM, w porozumieniu z Prorektorem ds. Organizacyjnych i Studenckich.

Przyznane środki finansowe umożliwią młodym i ambitnym studentom-naukowcom rozpoczęcie lub kontynuację pracy badawczej, a w szczególności pozwolą na realizację badań pilotażowych do większych projektów badawczych.

Laureatami IV edycji konkursu zostali

Granty 1-roczne:

Julia Krajewska, 5 rok lekarski – 10.000 PLN,
„Anti-inflammatory properties of butyrate-containing liposomes loaded with budesonide in murine  model of Crohn’s Disease”
Zuzanna Nowicka, 4 rok lekarski – 10.000 PLN,
„Epidemiology and risk factors for radiotherapy-induced dysfunction of the thyroid and parathyroid glands.”
Grzegorz Kardas, 3 rok lekarski – 10.000 PLN,
„Searching for genetic markers of temperament changes in patients with chronic IgE-dependent and IgE-independent inflammation on the example of Hymenoptera insects venomhypersensitivity, bronchial asthma and chronic urticaria”
Beata Filipek, 4 rok lekarski – 10.000 PLN,
„Influence of PERK inhibitors treatment on the development of primary open-angle glaucoma”
Kinga Balińska, 5 rok wojskowo-lekarski – 10.000 PLN,
„Role of ADAMTS16 metalloproteinase in pathogenesis of cryptorchidism”
Adam Wawrzynkiewicz, 3 rok lekarsko-dentystyczny – 10.000 PLN,
„Use of small-molecule inhibitors of PERK-dependent signaling pathways as a promising anti-cancer drugs”

Granty 2-letnie:

Marcin Sochal, 5 rok lekarski – 10.000 PLN,
„The serum level of chemerin in the patients with inflammatory bowel diseases as an effectiveness indicator of anti-TNF-α treatment.”
Aleksandra Bolek, 5 rok lekarski, 20 000 PLN,
„Influence of empagliflozin treatment on level of serum NT-proBNP and IL-33 in patients with type
2 diabetes mellitus (T2DM) and heart failure with preserved left ventricular systolic function.”
Aleksandra Opinc, 5 rok lekarski, 10.000 PLN,
Role of IL-33/ST2 pathway in pathogenesis of immune-mediated myocardial dysfunction in patients with idiopathic inflammatory myopathies.”

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom i życzymy powodzenia w realizacji projektów

Opublikowano: 7 kwietnia 2018