Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej 2018

Dziś ponad 500 licealistów z regionu łódzkiego, odwiedziło w ramach Drzwi Otwartych Łodzi Akademickiej uczelnie w naszym mieście oraz zapoznało się z ich ofertą.

Inauguracja ósmej edycji programu odbyła się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Licealistów przywitała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz rektorzy łódzkich uczelni. Uniwersytet Medyczny w Łodzi reprezentował Prorektor ds. Kształcenia, prof. Tomasz Kostka.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie z klas biologiczno-chemicznych I LO w Bełchatowie, I LO w Tomaszowie Mazowieckim oraz II LO w Sieradzu udali się do Centrum Dydaktycznego UM w Łodzi, przy ulicy Pomorskiej. Dla naszych gości przygotowaliśmy spotkanie ze Studenckim Kołem Naukowym Medycyny Sądowej, podczas którego mogli dowiedzieć się nieco więcej o tej ciekawej dyscyplinie medycyny. Z młodzieżą spotkał się także dr n. med. Paweł Rasmus, który opowiedział o wpływie środków psychoaktywnych na nasze zdrowie i radził, jak bezpiecznie pomóc sobie w nauce.

Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej są częścią projektu Łódź Akademicka, którego głównym celem jest zachęcenie młodych ludzi z regionu do studiowania w Łodzi oraz promocja miasta, łódzkich uczelni i ich oferty edukacyjnej. W organizację przedsięwzięcia zaangażowane są miasto Łódź, Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich oraz trzy największe łódzkie uczelnie: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Opublikowano: 26 kwietnia 2018