A jak powinno wyglądać Twoje zdjęcie do systemu??

Kandydaci,

podpowiadamy jak powinno wyglądać prawidłowo wykonane zdjęcie, które będziesz zobowiązany wgrać do systemu podczas rejestracji:

„Choć zdjęcie do dowodu poważne mamy, nawet się na nim nie uśmiechamy, to właśnie takie zdjęcie od Ciebie chcemy, bo poważne dokumenty z nim wydajemy.

Zdjęcie powinno spełniać kryteria do dowodu lub paszportu:

• zdjęcie powinno być aktualne — wykonaj zdjęcie nie wcześniej niż 6 miesięcy przed umieszczeniem go na koncie,
  •  zdjęcie musi być w pozycji pionowej (nie przewrócone i nie odwrócone),
  • może być zeskanowane w dużej rozdzielczości (nie może być fotka zdjęcia papierowego)
  • na zdjęciu nie możesz mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami ani innych rzeczy, które mogłyby utrudnić rozpoznanie Ciebie,
  • zdjęcie powinno przedstawiać całą głowę,
  • zdjęcie powinno przedstawiać wizerunek nie dalej niż do górnej części barków,
  • twarz powinna zajmować 70-80% zdjęcia

Osoby z wrodzonymi bądź nabytymi wadami wzroku mogą załączyć fotografię w ciemnych okularach. Osoby, które noszą nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania załączają fotografie przestawiającą osobę z nakryciem głowy.
• format pliku: bmp, gif, jpeg, png, tiff

• wielkość pliku nie większa niż 3072kB

Jeżeli fotografia nie będzie spełniać ww. wymagań zostanie odrzucona przez system (będzie to widoczne na Twoim profilu kandydata). Należy wtedy ją jak najszybciej zastąpić poprawną fotografią.
PAMIĘTAJ : Jeśli wydrukowana legitymacja będzie zawierała niewłaściwe zdjęcie koszty wydrukowania duplikatu poniesie student.

Pozdrawiamy,

Dział Rekrutacji i Kształcenia UM Łódź